Naslouchej Mannix
Kathryn Mannix

Naslouchej

Jak najít slova pro citlivý rozhovor
Naslouchej – jednoduchá a prostá výzva. Zdálo by se, že když spolu dva lidé mluví, vždycky jeden druhému naslouchá. Ale je tomu opravdu tak? Kniha britské autorky, paliativní lékařky Kathryn Mannixové, je citlivou studií empatie pevně zasazené do každodenní praxe. Může nám pomoci se připravit na nevyhnutelné – na smrt, na ztrátu, na životní změnu, a může nám ukázat, jak tu být pro ostatní.
Počet stran: 
220
ISBN: 
978-80-88126-93-5

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:      

Autorčina druhá knížka po bestselleru Máme konec na paměti? bude důstojným novým členem rodiny naší „barevné edice" paliativních knih pro dospělé – jak zdravotníky a členy paliativních týmů, tak laiky.

Dr. Kathryn Mannixová věnovala většinu své lékařské kariéry práci s lidmi trpícími nevyléčitelnou nemocí v pokročilém stadiu. Její kniha vznikla na základě rozhovorů s mnoha tisíci umírajících lidí a jejich blízkými. V krásných a hluboce dojemných vyprávěních jednotlivých příběhů autorka ukazuje, proč je tak těžké říci, co máme na mysli, a jak se naučit poctivě naslouchat. Laskavá, ale neúhybná knížka o nejtěžších rozhovorech, které v životě vedeme, a jak je dělat správně: poctivě, čestně a bez falešných tónů. Kniha ukazuje, proč je tak těžké poctivě naslouchat, ale jak je to důležité, zejména v rozhovorech s lidmi, kteří jsou v závěrečné fázi svého života, a s jejich blízkými.

Zalistujte publikací