Adventní čtení / adventní kalendář
kolektiv autorů

Adventní čtení III

Adventní kalendář
V pořadí třetí svazeček, který přináší dvacet čtyři autorské texty pro čtení v rodině či s přáteli, které je každodenním pozastavením v adventním čase. Autoři a jejich příspěvky se Vám představují postupně - každý den od sebe odtrhnete stránky a odkryjete nový příběh.
ISBN: 
978-80-88126-00-3

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:    

Adventní čtení, tedy knížku čtyřiadvaceti textů do předvánočního času, jsme před pár lety dostali jako dar od čtenářského spolku Veselé poutnice. Pak jsme se jej chopili sami, autoři pro nás píší - a tato knížečka je již třetí v řadě. Doufáme, že nalezne dostatek čtenářů zvědavých na to, co se v tajuplně zavřených listech knihy skrývá.
Adventní čtení je zároveň kalendářem. Stejně jako dávné kalendáře našich prababiček nabízí pro každý adventní den jednu povídku, příběh, zamyšlení nebo báseň uzavřenou v japonské vazbě. Ke každému textu letos patří jeden obraz malířky Adriany Skálové, který trochu napoví, co je uvnitř nachystáno. Přes den se můžete těšit obrázkem, večer pak odtrhnout proužek papíru, otevřít, číst a povídat si.
Kdo Vás v Adventním čtení III čeká?
Osip Mandelštam, Nina Rutová, František Fajtl, Felix Háj, Ivana Myšková, Eduard Bass, Petr Hruška, Pavel Kopta, Věroslav Mertl, svatý František z Assisi, Václav Metelka, Markéta Pilátová, Antonín Bajaja, Martina Špinková, Jan Amos Komenský, Otfried Preussler, Irena Dousková, Marka Míková, Radek Malý, Arnošt Goldflam, Blanka Čechová, Magdalena Dobromila Rettigová, Jan Masaryk, Karel Čapek.
 
» ideální pro společné čtení v rodině nebo s přáteli
» na každý den jeden text
» perforovaný proužek k otevření
» o Vánocích se kalendář stane knihou