Opravdu praktický průvodce dětskou paliativní péčí pro doktory a sestry kdekoli na světě
Justin Amery

Opravdu praktický průvodce dětskou paliativní péčí

pro doktory a zdravotní sestry kdekoli na světě
Autor knihy je britský pediatr a paliatr s mnohaletou zkušeností z péče o umírající děti na celém světě včetně rozvojových zemí. Mix učebnice a praktické příručky využijí lékaři v dětské paliativě a paliativní dětské sestry. Některé části knihy jsou vhodné pro psychosociální a pastorační profese v dětské paliativní péči. Lékový brevíř pro dětskou paliativu (2015) a vzorové šablony pro kontrolu symptomů. Kniha vychází ve spolupráci s Českou společností paliativní medicíny. Překlad MUDr. Lucie Hrdličková, pediatra v onkologii. Poznámkový a informační aparát je uzpůsobený potřebám paliativní pediatrie v ČR.
Počet stran: 
516
ISBN: 
978-80-88126-34-8
Doporučená cena: 
450 Kč

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:    

První část a závěrečné kapitoly jsou o komunikaci s dítětem a rodinou, věnují se sdělování závažné zprávy, práci s emocemi, zhodnocení potřeb umírajícího dítěte a jeho rodiny, etickým dilematům, řeší praktické záležitosti po smrti dítěte, pomoc se zármutkem a truchlením. Druhá část knihy je podrobná příručka kontroly symptomů v dětské paliativě včetně symptomů terminální fáze, v paliativě pro dospívající, dobré péče o rodinu v závěru života dítěte. Třetí část knihy je lékový Brevíř Asociace dětské paliativní medicíny, 3. vydání/2015. Čtvrtá část knihy (Apendix) jsou vzorové pracovní šablony pro kontrolu symptomů. Kniha je systematická a přes svoji obsáhlost přehledná. Obsáhlý informační aparát přizpůsobený českým reáliím – tabulky, rejstříky, komentáře, bibliografie.

Hledáme sponzory pro druhé vydání knihy.

Chcete podpořit kvalitní péči o umírající děti? Můžete přispět, abychom mohli vydat aktualizovanou verzi této užitečné knihy. Napište nám, děkujeme!