Základní praktický kurz pro neformální pečující

Zveme vás na základní praktický kurz pro neformální pečující, který proběhne s osobní účastí ve vzdělávacím centru Cesty domů v Praze – Michli.

Kdy?
13. 10. 2021 17:00
Praktický kurz pro pečující

Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče? Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete? Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší, nebo se jeho zhoršení obáváte? Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?

Nabízíme praktický kurz pro ty, kdo potřebují poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Budete si moci vyzkoušet manipulaci s ležícím člověkem, výměnu inkontinenčních pomůcek, přesun z lůžka na křeslo nebo vozík, a podobně. Ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky. Získáte i tipy k řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou mobilitou nebo narušenou rovnováhou a doporučení odborných služeb, které mohou s péčí doma pomoci. Program kurzu bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků. Pro praktický nácvik budou zajištěny kompenzační pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo.

Doporučená literatura:
Průvodce domácí péčí
Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům)
Kocouře, ty se máš

Termín: 13. října 2021 17:00–20:00
Lektoři: Alena Štěpánová a Petr Mikoláš, asistenti odlehčovacích služeb Cesty domů
Maximální počet osob v jednom termínu: 10
Minimální počet osob: 5. V případě, že se do kurzu přihlásí 4 a méně účastníků, kurz nebude realizován.
Místo konání: Heleny Kočvarové 1583/1, Praha 4 – Michle, 140 00
Cena: Díky podpoře magistrátu je kurz zdarma.

Důležité upozornění

Účastník musí doložit negativní výsledek testu (PCR ne starší 7 dnů, antigenní ne starší 3 dnů) nebo certifikát o provedeném očkování (nejméně 14 dnů od dokončení vakcinace) nebo doklad o tom, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo víc než 180 dnů.

Registrovat se

Vaše údaje
Vaše motivace a dotazy
Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Máte nějaké další dotazy ke kurzu?
Přihlášení k odběru newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Zaškrtnutím nám udělujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem odesílání newsletteru Cesta ke vzdělávání.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů