Paliativní přístup v terénních sociálních službách – akreditovaný kurz

Kurz s osobní účastí pro pracovníky terénních sociálních služeb a všechny, kdo se setkávají s klienty v závěru života a přejí si zorientovat se v možnostech a dostupnosti mobilní paliativní péče v domácím prostředí. Kurz v rozsahu 8 vyučovacích hodin je akreditován MPSV (A2021/1343-SP/PC).

Kdy?
18. 4. 2023
  • Kurz vhodně kombinuje teorii a nácvik praktických dovedností.
  • Účastníci rozvinou svou vnímavost k roli pečovatele sociální služby: kdy a jak otevřít s klientem a rodinou téma blížícího se úmrtí, kam rodinu odkázat pro další podporu, jak zvládnout úmrtí klienta v průběhu návštěvy pečovatele a co lze udělat pro vyrovnávání se s tématem smrti ve své práci.
  • Závěrečný blok je věnován praktickým nácvikům ve skupinách: jak se mění poskytování hygieny při změně stavu klienta, jaké pomůcky opravdu pomáhají, podávání stravy a tekutin stříkačkou apod.
  • Předpokládáme (a těšíme se na) vaši aktivní účast!

Termín: 18. 4. 2023, 9:00–16:30 (8 vyučovacích hodin). Na kurz je možné se registrovat nejpozději 7 dní před jeho konáním, tedy do 11. dubna 2023.
Místo konání: Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle, 140 00
Přednášející: Mgr. Martina Tesařová, vedoucí Odlehčovacích služeb, MUDr. Kateřina Menčíková, kmenová lékařka Cesty domů, Mgr. Petra Černá, vedoucí Poradny Cesty domů a sociální pracovnice
Kapacita: max. 25 (minimální počet účastníků pro realizaci kurzu je 10)
Cena: 2.500 Kč (cena včetně oběda a drobného občerstvení)

Podmínky – stornopoplatky: Při omluvě v době 5 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 4–2 pracovní dny před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 2 pracovní dny před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj. V případě opravdu závažných důvodů neúčasti nám prosím napište (vzdelavani@cestadomu.cz) – posoudíme, jak budeme postupovat právě ve Vašem případě.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů