Paliativní přístup v terénních sociálních službách – akreditovaný kurz

Kurz s osobní účastí se zaměřuje na poskytování terénních sociálních služeb v závěru života klienta, zorientování se v možnostech a dostupnosti mobilní paliativní péče v domácím prostředí klienta a seznámení se s tím, jaká zdravotní specifika provázejí umírání. Kurz v rozsahu 8 vyučovacích hodin je akreditován MPSV (A2021/1343-SP/PC).

Kdy?
26. 10. 2022 9:00

Na základě předložených kazuistik účastníci získají ucelený přehled možností, které může rodina pečující o umírajícího využít. Rozvinou svou vnímavost k roli pečovatele sociální služby: kdy a jak otevřít s klientem a rodinou téma blížícího se úmrtí, kam rodinu odkázat pro další podporu a informace, kdy a jak se sepisuje Plán péče (resp. Dříve vyslovené přání) a k čemu slouží, jak zvládnout úmrtí klienta v průběhu návštěvy pečovatele a co může pečovatel udělat pro vyrovnávání se s tématem smrti ve své práci. Závěrečný blok kurzu bude věnován praktickým nácvikům v malých skupinách a tipům k péči: jak se mění poskytování hygieny při změně stavu klienta, jaké pomůcky opravdu pomáhají, podávání stravy a tekutin stříkačkou, apod.

Termín: 26. 10. 2022, 9:00–16:30 (8 vyučovacích hodin)
Místo konání: Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle, 140 00
Přednášející: Mgr. Martina Tesařová, vedoucí Odlehčovacích služeb, MUDr. Kateřina Menčíková, kmenová lékařka Cesty domů, Mgr. Petra Černá, vedoucí Poradny Cesty domů a sociální pracovnice
Kapacita: max. 25 (minimální počet účastníků pro realizaci kurzu je 10)
Cena: 1 800 Kč (cena včetně oběda a drobného občerstvení)

Podmínky – stornopoplatky: Při omluvě v době 5 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 4–2 pracovní dny před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 2 pracovní dny před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj. V případě opravdu závažných důvodů neúčasti nám prosím napište (vzdelavani@cestadomu.cz) – posoudíme, jak budeme postupovat právě ve vašem případě.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů