Katalog aukce 2017

Prohlédněte si katalog letošní benefiční aukce, která se uskuteční 30. listopadu od 19 hodin.

Aukce 2016 Hilton_9

Srdečně Vás zveme na letošní aukci, která se uskuteční opět v hotelu Hilton Prague, ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 19 hodin v Grand Ballroom.

Kunsthistorička a výtvarnice Lenka Kerdová, kurátorka aukce, ke své koncepci uvádí: „V přímé návaznosti na ‚experimenty‘ předchozího úspěšného ročníku (všechny položky zvukového umění i prostorová intervence našly své vydražitele) jsme se rozhodli zapojit do aukčního prostředí i ty současné umělecké proudy, jejichž díla se na aukcích běžně neobjevují. Jedná se především o zvukové a performativní formy umění na pomezí žánrů, které zaštiťuje samostatný aukční projekt s názvem ‚Akce_U‘. Podstatou našeho projektu je společný prožitek, při kterém dražitelé zároveň neopustí svou tradiční roli mecenáše.“

V katalogu najdete celkem 161 děl. 100 z nich bude draženo v živé sálové aukci, ostatní budete moci vyzkoušet dražit v rámci letošní technické novinky, online aukci. V nabídce najdete díla více než stovky výtvarníků – namátkou Stanislava Kolíbala, Pavla Brázdy, Ivana Ouhela, Aleny Kučerové, Jaroslava Róny, Františka Skály, Emily Medkové, Michaela Rittsteina, Petra Nikla, ale také mladých umělců Kristýny Šormové, Nikoly Tláskalové, Michala Drozena, Jakuba Sýkory, Tomáše Absolona, Ondřeje Petrlíka a desítek dalších.

Prohlédněte si katalog aukce

Těšíme se na Vás!

Výtěžek aukce bude věnován na podporu činností Cesty domů. Rozdíl mezi vyvolávací cenou díla a nejvyšším podáním bude vydražiteli potvrzen jako dar. Vydražená díla bude možné odnášet na základě potvrzení o jejich úhradě (v hotovosti, kartou či bankovním převodem), buď v den konání aukce přímo v místě jejího konání, nebo v dalších dnech po předchozí domluvě v prostorách kanceláře Cesty domů na adrese Boleslavská 16, Praha 3.

Za díla, která Vám v aukci nabízíme, patří především velký dík všem autorům, kteří je poskytli zcela zdarma a s úctou a respektem k lidem, kteří se o umírající starají.

Aukci můžeme uskutečnit díky mnoha firmám a lidem, kteří na ni darují prostředky a svůj čas. Noblesní místo a velkorysé partnerství jsme našli v hotelu Hilton Prague, design katalogu darovalo studio Designiq, tisk podpořila Tiskárna Flora. Jan Šilar díla nafotil ve svém ateliéru za přátelský honorář a za vstřícné ceny je adjustovala firma Rámy pasparty. Služby licitátora věnuje pan Miroslav Zíka, aukční servis za vstřícnou cenu poskytne firma Q2 Interactive. Tisk pozvánek věnuje firma ReproMat. Za zapůjčení výstavních panelů děkujeme Fakultě architektury ČVUT v Praze. Právní servis laskavě poskytuje advokátní kancelář bnt attorneys-at-law. Mediálně aukci podporuje portál ArtMap a Český rozhlas Vltava. Terminály pro platbu kartou laskavě poskytne Československá obchodní banka. Platby kartou nebudou zatíženy žádnými poplatky.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů