Hledáme dobrovolníky na prodejní akce našeho nakladatelství

Máte rádi knihy a máte odvahu pouštět se do rozhovorů o tématech spojených s koncem života?

Hledáme dobrovolníky, kteří by se s nabídkou nakladatelství účastnili prodejních i neprodejních akcí. Jedná se zejména o veletrhy, knižní festivaly i akce jako Zažít město jinak, na kterých prezentujeme knihy, brožury a letáky z našeho nakladatelství.

Koho hledáme:

  • komunikativní a spolehlivé lidi se zájmem o naše téma a naše publikace,
  • lidi, kteří mají chuť učit se nové věci
  • a budou chtít této činnosti občas věnovat svůj víkendový den (některé akce se odehrávají venku, mohou být celodenní a je potřeba počítat s přípravou stánku, nošením krabic s knihami, apod.).

Co vám nabízíme:

  • seznámíme vás s našimi publikacemi a naučíme vás, jak s nimi pracovat,
  • představíme vám služby Cesty domů a fungování naší organizace,
  • po čase se můžete stát členy lektorského týmu, který se za Cestu domů účastní besed a přednášek pro laickou veřejnost, pokud budete mít zájem,
  • stanete se součástí úžasného týmu dobrovolníků Cesty domů, který je nepostradatelnou podporou naší organizace.

Pokud vás nabídka zaujala, napište naší koordinátorce dobrovolníků na adresu marketa.novotna@cestadomu.cz.

Těšíme se na vás!

Malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro člověka

Některé životní události mohou být převratné pro jedince, i když zbytku světa jsou úplně šumafuk. Přítomnost nakladatelství Cesta domů na knižních akcích vytváří situace, které jsou z pohledu osvětového ten pomyslný velký krok pro člověka, a zároveň mohou významně ovlivnit život konkrétního jednotlivce. Nezáleží na velikosti akce, počtu zákazníků a výši tržeb. Skoro vždy se najde někdo, komu naše knihy opravdu pomohou. Nasměrují ho, změní jeho pohled, umožní otevřít téma. Důležité jsou všechny, odborné i dětské, brožury i letáčky. Pro každého se hodí něco jiného.

Na Knižních lázních v Mariánkách jsme měli hned několik takových zákazníků. Pána, který nejdříve plaše poslouchal mou diskusi o hospici s Joachimem Dvořákem z nakladatelství Labyrint a pak s kolegyní Markétou dlouze probíral situaci své manželky-lékařky, která již tři roky leží v chebské nemocnici připojená na přístroje, s omezenými návštěvami kvůli covidu, ale plně při vědomí a s touhou jít domů. Podporována svým manželem, ale ne tak lékaři nemocnice a místního hospicu. Pán odcházel s taškou plnou knih, kontaktem na naši poradnu a novým odhodláním vyřešit situaci a vzít si paní domů.

Usměvavá mladá paní s holčičkou si koupila samolepky a pohled a pak nám řekla, že naše knihy zná, používá a že jí moc pomohly, když jí před dvěma lety zemřel manžel. „I díky vašim knihám se teď dcera zase usmívá…“ řekla a my jsme jí ještě přihodily nový leták Mně taky někdo umřel.

Krásná rodina se dvěma dcerami se zase sháněla po knize pro mladší, asi desetiletou dceru, která se vědomě odmítala bavit o konečnosti života – byl to pro ni opravdový strašák. Pečlivě prohlíželi a nakonec vybrali Annu a Aničku a O smrti smrťoucí. Nedávno mi od té maminky přišel do mailu dojemný vzkaz, jak jim knihy pomohly otevřít s dcerou dosud tabuizované téma.

To vše je pro mě potvrzením, že i kdyby na každé akci byl jen jeden člověk, kterému naše knihy pomohou udělat ten jeden velký či malý krok, stojí to za to.

Adéla Procházková
šéfredaktorka Nakladatelství Cesta domů

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů