Cesta domů se stěhuje

Od června 2019 bude mít Cesta domů zázemí v novém sídle v Praze 4 – Michli. Na konci května bude probíhat stěhování, některé služby kvůli tomu budou dočasně omezeny.

Nová budova poskytne Cestě domů lepší zázemí pro stávající přímé služby, tedy poradnu, domácí hospic, ambulanci paliativní a podpůrné péče, půjčovnu pomůcek a odlehčovací a podpůrné služby. Rozšíříme nabídku specializovaného poradenství pro veřejnost o poradenství v oblasti komplikovaného zármutku a perinatální poradenství. Ambulance paliativní a podpůrné péče bude mít nově vlastní ordinaci, kde budou moci pacienti a jejich blízcí navštívit lékaře. Kapacita domácího hospice ani odlehčovacích služeb se spolu s přestěhováním zázemí nezmění.

V části budovy chystáme pokoje s odlehčovacími lůžky. Čtyři jednolůžkové pokoje a jejich společné zázemí pro rodiny pacientů budou vybaveny potřebným zařízením na podzim tohoto roku, zkušební provoz pro veřejnost zahájíme v lednu 2020.

Komfortnější prostory pro své fungování bude mít i knihovna Cesty domů. Rozšíří se také nabídka vzdělávání pro odbornou i širokou veřejnost, součástí nové budovy je vzdělávací centrum.

Náklady na pořízení a dokončení stavby, její vybavení a další související položky byly financovány díky velkorysému daru z pozůstalosti po paní Heleně Kočvarové. Na její památku byla pojmenována ulice, ve které se nové paliativní centrum nachází.

Omezení vybraných služeb od 20. do 31. 5. 2019

  • Půjčovna pomůcek bude fungovat v omezeném provozu, otevírací hodiny nebudou platit. Pomůcky nebude možné si půjčit, ale již zapůjčené pomůcky bude možné vracet po telefonické domluvě na čísle 775 556 925.

  • Knihovna bude uzavřena.

  • Ambulance paliativní a podpůrné péče bude uzavřena od 22. do 31. 5.

  • Poradna bude od 27. do 31. 5. k dispozici pouze telefonicky, osobní návštěvy v těchto dnech nebudou možné. V případě technických obtíží s pevnou linkou prosíme o využití mobilního telefonního kontaktu.


Jak se k nám dostanete

Z křižovatky ulic Michelská a U Plynárny, pěšky 3 minuty přes Most Sue Ryder do ulice Heleny Kočvarové. Nejbližší zastávky bus a tram „Michelská“. Placené parkování v ulici Michelská na parkovištích „Ohradní“, „Žabka“ a „Michelská“.
GPS 50.0539639N, 14.4552150E.

Chcete se dozvědět víc o vzniku nového paliativního centra?

Přečtěte si tento článek.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů