Podpořte nás

 

Co bych o Vás měl vědět, abych se o Vás mohl starat co nejlépe?

Datum zveřejnění: 27. 4. 2016, 11:42
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 635x

S Jindřichem Polívkou o paliativní péči v nemocnicích, autonomii pacientů a vnímání naděje.

 

„Já jsem si už před lety sám pro sebe stanovil, co to vlastně ta naděje je. A bylo pro mě velkým poznáním, že naděje pro mě neznamená vyléčení. Když mluvím o naději, mám na mysli naději na zbývající život, mít čas a prostor sám pro sebe a pro své blízké."

 

Celý rozhovor najdete na portálu Umírání.cz.

Ať se za rozhovor lékaře s pacientem platí

Datum zveřejnění: 12. 4. 2016, 10:38
Rubrika: Rozhovory | Přečteno: 819x

S Irenou Závadovou o novém průzkumu Cesty domů a o tom, proč spolu lékaři a pacienti nemluví.

„Nedivte se, že lékař namísto aby se zaobíral rozzlobenou rodinou, raději naordinuje léčbu, i když ví, že to nemá smysl a pacientovi tím může spíše přitížit. A zároveň je přirozené, že se rodina pacienta zlobí. Možná se ale nezlobí primárně na lékaře, ale na tu situaci, na svou bezmoc."

Nemoc je třeba vnímat jako událost lidskou, nejen biologickou

Datum zveřejnění: 11. 2. 2016, 21:18
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 1 259x

"Nestačí jen řešit buňky, krvinky a hormony. Nemoc je třeba vnímat jako událost lidskou – ne jen biologickou," říká paliativní lékař Ondřej Sláma. Přečtěte si první ze série rozhovorů, ve kterých paliativní profesionálové odpovídají na podrobnější otázky vycházející z videí, která vznikla v rámci kampaně Centra paliativní péče "Konec dobrý, všechno dobré".

Dostat se z té “čekárny” ven

Datum zveřejnění: 20. 1. 2016, 07:40
Rubrika: Rozhovory | Přečteno: 1 188x
Jana Ambrožová pracuje několik let jako psycholožka v čerčanském Hospici Dobrého pastýře. Povídali jsme si s ní o tom, jak její pacienti přemýšlejí o umírání a svých posledních přáních.

Umírání připomíná porod

Datum zveřejnění: 17. 1. 2016, 06:43
Rubrika: Rozhovory | Přečteno: 1 101x
Přečtěte si rozhovor s naší zakladatelkou Martinou Špinkovou v Magazínu DNES+TV o strachu či o tom, jak s dětmi mluvit o smrti v rodině.

Česká rodina má v sobě lásku vůči starým lidem

Datum zveřejnění: 13. 1. 2016, 07:35
Rubrika: Rozhovory | Přečteno: 906x

Přečtěte si rozhovor s Janem Lormanem, ředitelem organizace Život 90, o sebevědomí dnešních seniorů, solidaritě pečujících rodin a terapeutickém kouzlu jednoho králíka.

Podpořte Podpůrný tým Cesty domů

Datum zveřejnění: 25. 8. 2015, 15:02
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 2 401x

Protože je práce mobilních hospiců stále závislá na grantech a darech, rozhodli jsme se zúčastnit souboje o divokou kartu v rámci programu Era pomáhá regionům. Rádi bychom získali peníze na roční plat naší psychosociální pracovnice Jindřišky Prokopové, která vede náš Podpůrný tým a v Cestě domů pracuje téměř od jejího počátku. Děkujeme všem, kteří nás podpořili a dali jí svůj hlas. V následujícím rozhovoru vám sama vysvětlí, co jí do domácího hospice přivedlo a jak nemocným a pečujícím pomáhá.

 

 

Nikdy jsem se neptala proč já

Datum zveřejnění: 18. 8. 2015, 13:19
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 1 666x

Na portálu Umirani.cz si můžete přečíst rozhovor s naší klientkou, překladatelkou Danou Gálovou. Vypráví tu například, co jí pomohlo vyrovnat se závislostí na pomoci statních: "Na mé zoufání, jaké břemeno naložím svou bezmocí na bedra rodině, jak je připravím o čas, který by mohli věnovat něčemu pěknému a pro sebe užitečnému, mi tehdy řekl: 'Nelituj je, ono je to zušlechťuje.' Mně se tenkrát úplně rozsvítilo. Uvědomila jsem si, že se na věc dívám ze špatného úhlu: nemocný není žádná oběť a pečovatel není žádný chudák. Vybavil se mi pocit hlubokého uspokojení, když jsem kdysi uspávala vykoupané a nakrmené miminko nebo když jsem později koupávala svoji babičku. Pečující osoba má přetěžký úkol, obvykle jde až za hranice fyzických i psychických sil, nicméně osobnostně roste."

Babiččina smrt byla taková osudová

Datum zveřejnění: 13. 5. 2015, 12:04
Rubrika: Články, Rozhovory, Příběhy členů Klubu přátel | Přečteno: 3 640x

S Justinou K. o její zkušenosti s umíráním a o tom, co ji přivedlo do Klubu přátel Cesty domů.

 

Bylo to spíš čekání na smrt

Datum zveřejnění: 4. 5. 2015, 13:39
Rubrika: Příběhy členů Klubu přátel, Články, Rozhovory | Přečteno: 3 573x

Karolinou M. o tom, jak se potkala s umíráním a proč se stala členkou Klubu přátel Cesty domů.