Podpořte nás

 

Cesta domů | Nové pomůcky pro domácí hospic
Nové pomůcky pro domácí hospic

Nové pomůcky pro domácí hospic

Datum zveřejnění: 2. 4. 2012, 11:02 | Autor: Tereza Štursová

Radujeme se z podpory Asociace choťů diplomatek a diplomatů (Diplomatic Spouses Association - DSA), která naší organizaci daruje 300 000 Kč na zdravotnické pomůcky a materiál nejen pro pacienty domácího hospice.

 

Již několikátý rok se těšíme z velkorysé podpory DSA, která významně pomáhá inovovat a doplňovat složení zdravotnických a kompenzačních pomůcek naší půjčovny. Pomůcky slouží jak pacientům v péči domácího hospice, tak lidem zvenku, kteří se na půjčovnu obrací. Pro domácí péči o lidi s nevyléčitelnou nemocí je možnost zapůjčení pomůcek, přístrojů a zdravotnického materiálu klíčová, bez ní by často setrvání v domácím prostředí bylo nemyslitelné.

Diplomatic Spouses Association každoročne pořádá mezinárodní vánoční bazar, kterého se účastní tisíce návštěvníků a mohou si tak pořídit vánoční dárky ze všech koutů světa. Výtěžek z bazaru (v roce 2011 činil téměř 4 000 000 Kč) je následně přerozdělován neziskovým organizacím, jejichž projekty úspěšně projdou výběrovým řízením. Letos se z finančního příspěvku těší 26 neziskových organizací z celé ČR. Jsme vděčni za dlouhodobou podporu, významně pomáhá našim pacientům a lidem, kteří tak mohou být i s těžkou nemocí doma, ve svém a důvěrně známém prostředí. Děkujeme!