Za nehet naděje aneb další výstava v Cestě domů

Datum zveřejnění: 20. 3. 2014, 14:19
Rubrika: Články | Přečteno: 292x
Malá galerie v dobročinném obchodě Cesty domů opět proměnila svoji tvář. Vystavuje zde ode dneška akademická sochařka Božena Kolská své objekty z papíru, které vypadají trochu jako z porcelánu, trochu jako z kovu, nesou na sobě její vzpomínky, ale i vzpomínky na továrnu, odkud si je přiváží. Pracuje s kartony, kterými jsou prokládány vypalované porcelánové izolátory – nebo také její porcelánové hrnky.

Co zahýbalo paliativními vodami ve světě

Datum zveřejnění: 10. 3. 2014, 10:42
Rubrika: Články | Přečteno: 345x

Není to dlouho, co jsem psal o usnesení WHO o paliativní péči a vyjadřoval naději, že něco změní. Je ale zajímavé, jak rezoluce mění svět pomalu, pomaleji než příběhy jednotlivců, zvláště když jsou slavní. Statisíce bezejmenných lidí může umřít špatně a bez povšimnutí, ale první člověk, který dokáže k tématu koncentrovat pozornost společnosti, může celý systém péče o lidi na konci života změnit doslova ze dne na den. Příkladů už máme dost.

Ohlédnutí za rokem 2013

Datum zveřejnění: 10. 2. 2014, 12:47
Rubrika: Ohlédnutí za každým měsícem, Články | Přečteno: 594x

Máme za sebou další rok existence Cesty domů, už dvanáctý. Jaký byl?

V roce 2013 jsme doprovodili posledními dny a týdny života 134 pacientů (zdaleka ne jen seniorů, třetina našich pacientů byla v produktivním věku a mnozí z nich rodiči malých dětí), což znamenalo zhruba 3000 návštěv lékařů a sester (skoro 400 z nich v noci a o víkendech mimo ordinační dobu praktických lékařů), 300 terénních intervencí sociálních pracovníků, psychoterapeutů a kaplana, 2000 konzultací (osobních, telefonických a internetových) se sociálními pracovníky v poradně, 2000 návštěv odlehčovacích asistentů (jak je v tomto ta naše čeština neobratná, když všechny tyto profese s výjimkou kaplana máme v Cestě domů obsazené jak muži, tak ženami!), 600 výpůjček pomůcek.

Rukodělný Nadační fond Veolia pro Cestu domů

Datum zveřejnění: 9. 12. 2013, 11:06
Rubrika: Reportáže, Články | Přečteno: 730x
V čase probíhajícího adventu, ve středu 4. 12., se po čase opět setkalo 14 dobrovolníků skupiny Veolia Voda, aby společnými silami zhotovili dárkové výrobky, které s podporou Nadačního fondu Veolia v těchto dnech prodává Krámek na cestě domů. Tvoření to bylo pestré – výrobky byly rozličné – papírové i látkové, voňavé i barevné, praktické nebo ozdobné – a společným jmenovatelem u všech byla radost. Taková tak opravdová, vánoční, kdy se vám povede na chvilku se zastavit a společně s přáteli nebo kolegy udělat dobrý skutek, protože od toho přeci Vánoce jsou.

Od srdce k srdci aneb Zpěv pomáhá

Datum zveřejnění: 2. 12. 2013, 21:30
Rubrika: Články | Přečteno: 754x
Myslím, že je to už pět let, co jsme se domluvily s kamarádkou Kateřinou Lopezovou, která tehdy působila jako dobrovolnice v Domácím hospici Cesta domů, že bychom mohly společně pro tento hospic udělat benefiční koncert. Jí se podařilo zajistit termín na úžasném místě – v kostele sv. Markéty v Břevnovském klášteře. Já dohodla s mým tehdejším pěveckým sborem, že tam vystoupíme. Vznikla tak hezká tradice, která pomáhala získat pro hospic nějaké finanční prostředky navíc.

Štědrý večer měsíc před Štědrým dnem

Datum zveřejnění: 26. 11. 2013, 21:19
Rubrika: Reportáže, Články | Přečteno: 662x

Třetí ročník benefiční aukce na podporu Cesty domů je za námi. Aukční večer utekl jako voda a byl vskutku štědrý. Nabídli jsme v dražbě celkem 133 děl od renomovaných českých umělců a umělkyň a získali jsme neuvěřitelných 1 407 750 Kč.

Než zemřu, chci...

Datum zveřejnění: 29. 10. 2013, 14:38
Rubrika: Články | Přečteno: 1 246x
Martina Špinková ve spolupráci s výzkumnou společnosti Perfect Crowd se zeptali veřejnosti, co by chtěli stihnout udělat či zažít, než zemřou. Výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém autorském plakátě Martiny Špinkové. Nejvíce chceme cestovat, starat se a užít si vlastní rodinu. Vyjadřuje plakát i vaše preference? Jak byste odpověděli vy?

Koncert na Den hospiců 2013

Datum zveřejnění: 14. 10. 2013, 14:53
Rubrika: Reportáže, Články | Přečteno: 900x
Cesta domů se opět zapojila do oslavy Světového dne hospiců a paliativní péče. Kdo měl příležitost se starat o svého blízkého na konci života, ví, že k tomuto času a k této práci patří smutek a únava, ale také mnoho veselých chvil. Proto jsme rádi, že jsme jednu takovou příležitost mohli uspořádat a šířit povědomí o paliativní péči pomocí hudby, tance a zábavy.

Naděje  a nevyléčitelné onemocnění – pohled nemocničního kaplana

Datum zveřejnění: 3. 10. 2013, 16:45
Rubrika: Články | Přečteno: 1 275x
Jestliže onemocnění je skutečně nevyléčitelné, pak žádná naděje není. Téma, o němž mám pohovořit, bych mohl vyřídit jednou větou – kdybych zůstal u toho, jak se o naději běžně smýšlí a mluví.

Masážní dny pro Cestu domů 2013

Datum zveřejnění: 26. 9. 2013, 12:03
Rubrika: Články | Přečteno: 884x
Po naší osobní zkušenosti s umíráním v rodině jsme se rozhodli, že chceme podpořit organizaci, která lidem pomáhá v těžkých chvílích. Tak se na podzim 2010 zrodila myšlenka uspořádat Masážní den pro Cestu domů: oslovili jsme naše přátele maséry, kteří se k nám přidali. Každý rok kolem dušiček oslovíme klienty, kteří zaplatí za masáž, a my celý výdělek za tento den věnujeme hospicovému sdružení Cesta domů. V listopadu 2010 jsme uspořádali první Masážní den a Cestě domů jsme pak s radostí (i s překvapením, jaký akce měla dosah) předali 17 000 Kč. O rok později jsme akci zopakovali. Přihlásilo se ještě více kamarádů a kolegů masérů a masérek a tentokrát se nám podařilo vymasírovat 29 000 Kč. Minulý rok se zapojili i další přátelé mimo Prahu a podařilo se "vymasírovat" neuvěřitelných 39 000 Kč.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
další

Okna pro radost 2012 | Přidáte se?

  

Adventní trh může být příležitostí ke koupi vánočních dárků, ochutnávce svařeného vína, ale i podpoře neziskových organizací. Jeden takový uspořádal Farní sbor Českobratrské církve evangelické na Vinohradech.

Jsme rádi, když se o naše projekty zajímá veřejnost. Návštívil nás i poradce ministra zdravotnictví.

Výtvarníci věnovali Cestě domů díla, která byla štědrými dražiteli vydražena ve prospěch Cesty domů.
Tomáš a Evelína a všichni hosté na jejich svatbě si vzpomněli na Cestu domů.

V Kalendáři Cesty domů je možné koupit den jako dárek. V roce 2012 se staly 104 dny dárkem. Nejvíce nás obdarovaly firmy Eppendorf a Hypnosis.

Provoz Cesty domů je z velké míry financován osvícenými dárci. Jednotlivci i firmami. Jednou z nich je i UniCredit Bank.

Oslavenci, manželé Šedovi, si místo dárků přáli, aby hosté přispěli do kasičky pro Cestu domů...

Díky Erhartově cukrárně jsme si v Cestě domů osladili život.

Pomoc může být i vzájemně prospěšná. Centrum dohody si u nás objednalo papírnické zboží pro své partnery.

Rodina zesnulého hraběte Kinského: místo květin na pohřeb darovali dar Cestě domů.

Společnost Adastra se nebojí zbytečně. Spolu s námi vytvořila stejnojmenný spot.

Nadační fond AVAST se stal pro letošní rok nejštědřejsím dárcem, děkujeme!

Dobrý bazar alias dobrobazar uspořádala pro Cestu domů římskokatolická farnost Čestlice.

Divadelní soubor Ty-já-tr putoval se svým představením po Kokořínsku a věnoval nám veškerý zisk ze svých cest.

Cesta domů se podívala do krásné Zrcadlové kaple Klementina, a to díky vánočnímu koncertu, který dostala jako dárek.

Audiokniha pro občanské sdružení

Máme okolo sebe milé a aktivní lidi, kteří pro nás pořádají nejrůznější benefiční setkání. Jedním z nich byl koncert v Břevnovském klášteře.

Dobrovolníci jsou neodmyslitelnou součástí Cesty domů. Obdivuhodně pomáhají v přímé péči, v kanceláři či při pořádání akcí pro veřejnost. Každoročně zastanou práci přibližně jednoho celého úvazku.

Studenti Gymnázia Arabská každoročně na vánočním bazaru vyberou pro Cestu domů několik tisíc korun.

Členové klubu přátel přispívají Cestě domů pravidelně, potichu a v hojném počtu.

Knihovnu Cesty domů letos štědře podpořila Liga proti rakovině. Pořídili jsme spoustu nových knih a audioknih.

Masážní a relaxační studio Zdraví masírovalo jeden den pro Cestu domů.

Mobilní domácí hospic musí být ze své podstaty stále v pohybu. Letos nám k tomu dopomohla firma ekolo.cz. Elektrokolo pro zdravotnický tým jsme získali s velkou slevou.

Děkujeme všem, kteří nás v roce 2012 podpořili finančně, materiálně, dobrým slovem či myšlenkou. Vážíme si Vaší podpory a těšíme se na další setkání a spolupráci v novém roce.