Z nebe se stalo příliš dobré místo

Datum zveřejnění: 27. 10. 2015, 10:24
Rubrika: Články | Přečteno: 232x
Shelley Gilbert, zakladatelka organizace Grief Encounter (Setkání se zármutkem), zasvětila život tomu, že dětem říká pravdu o umírání a naslouchá zase jim, když vyprávějí, jak jim bylo, když jim někdo zemřel a my vám na serveru umirani.cz přinášíme její příběh.

Příběh z Klubu přátel Cesty domů

Datum zveřejnění: 5. 10. 2015, 13:01
Rubrika: Články | Přečteno: 358x
Již přes 450 lidí se dosud rozhodlo stát se členem Klubu přátel Cesty domů. Máme velkou radost, že je kolem nás tolik dobrodinců, kteří vidí v domácí paliativní péči hluboký smysl a chtějí tuto myšlenku dlouhodobě podporovat a stát za ní spolu s námi.

 

Podzimní knihy z Cesty domů

Datum zveřejnění: 4. 10. 2015, 21:53
Rubrika: Články | Přečteno: 298x

Cesta domů vydala na jaře dvě knížky s nápaditými vystřihovánkami nejen pro nemocné děti, Velbloud a ibis a Zebry v nemocnici. Na tyto dvě knížky navazuje jedna z podzimních novinek, V Betlémě se svítí: zpěvník koled s velkým vystřihovacím Betlémem Adriany Skálové. Někdy děti musejí advent nebo Vánoce strávit s nemocí v posteli - s touto knížkou to ale určitě nebude ztracený čas. Adriana Skálová výtvarně doprovází také letošní Adventní čtení, už třetí v řadě. 24 zajímavých textů od 24 autorů a 24 krásných obrazů na 24 dní adventu.

Cesta domů děkuje za podporu

Datum zveřejnění: 15. 9. 2015, 14:43
Rubrika: Články | Přečteno: 433x

Dobrobazar ČestliceJsme rádi, že můžeme naše služby poskytovat těm, kteří je potřebují. Zároveň víme, že by to nebylo možné bez pravidelné a štědré podpory našich dárců. Bez nich by Cesta domů nebyla. Proto jim chceme poděkovat za pomoc, kterou nám poskytují. Tentokrát naše díky směřují k následujícím lidem a firmám:

Podpořte Podpůrný tým Cesty domů

Datum zveřejnění: 25. 8. 2015, 15:02
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 1 091x

Protože je práce mobilních hospiců stále závislá na grantech a darech, rozhodli jsme se zúčastnit souboje o divokou kartu v rámci programu Era pomáhá regionům. Rádi bychom získali peníze na roční plat naší psychosociální pracovnice Jindřišky Prokopové, která vede náš Podpůrný tým a v Cestě domů pracuje téměř od jejího počátku. Děkujeme všem, kteří nás podpořili a dali jí svůj hlas. V následujícím rozhovoru vám sama vysvětlí, co jí do domácího hospice přivedlo a jak nemocným a pečujícím pomáhá.

 

 

Nikdy jsem se neptala proč já

Datum zveřejnění: 18. 8. 2015, 13:19
Rubrika: Články, Rozhovory | Přečteno: 596x

Na portálu Umirani.cz si můžete přečíst rozhovor s naší klientkou, překladatelkou Danou Gálovou. Vypráví tu například, co jí pomohlo vyrovnat se závislostí na pomoci statních: "Na mé zoufání, jaké břemeno naložím svou bezmocí na bedra rodině, jak je připravím o čas, který by mohli věnovat něčemu pěknému a pro sebe užitečnému, mi tehdy řekl: 'Nelituj je, ono je to zušlechťuje.' Mně se tenkrát úplně rozsvítilo. Uvědomila jsem si, že se na věc dívám ze špatného úhlu: nemocný není žádná oběť a pečovatel není žádný chudák. Vybavil se mi pocit hlubokého uspokojení, když jsem kdysi uspávala vykoupané a nakrmené miminko nebo když jsem později koupávala svoji babičku. Pečující osoba má přetěžký úkol, obvykle jde až za hranice fyzických i psychických sil, nicméně osobnostně roste."

Babiččina smrt byla taková osudová

Datum zveřejnění: 13. 5. 2015, 12:04
Rubrika: Články, Rozhovory, Příběhy členů Klubu přátel | Přečteno: 2 240x

S Justinou K. o její zkušenosti s umíráním a o tom, co ji přivedlo do Klubu přátel Cesty domů.

 

Bylo to spíš čekání na smrt

Datum zveřejnění: 4. 5. 2015, 13:39
Rubrika: Příběhy členů Klubu přátel, Články, Rozhovory | Přečteno: 2 246x

Karolinou M. o tom, jak se potkala s umíráním a proč se stala členkou Klubu přátel Cesty domů.

Pořád mě to děsí

Datum zveřejnění: 24. 4. 2015, 11:50
Rubrika: Příběhy členů Klubu přátel, Články, Rozhovory | Přečteno: 2 141x

 S Martinem M. o tom, jak se setkal se smrtí a proč se stal členem Klubu přátel Cesty domů.

Moja prvá noc

Datum zveřejnění: 23. 4. 2015, 11:30
Rubrika: Zkušenosti dobrovolníků, Články | Přečteno: 2 287x
Znelo mi v ušiach, čo riaditeľka Cesty domů povedala na úvodnom stretnutí dobrovoľníckeho výcviku: Dobrovoľník musí byť vysporiadaný s vlastnou smrteľnosťou a rozhodne nesmie ísť ku klientovi s tým „hlavne nech neumrie!“


Bol večer, chodník lemoval čerstvo napadnutý sneh, v kruhoch svetla pouličných lámp tancovaly  zmätené vločky a ja som kráčala na svoju prvú dobrovoľnícku návštevu a myslela na jediné: Preboha, len nech dnes pani neumrie!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
další