Mezinárodní setkání ve Vídni

Datum zveřejnění: 27. 7. 2014, 23:19
Rubrika: Články | Přečteno: 439x
Na konci června 2014 se ve Vídni sešli představitelé 5 organizací z České republiky, Rakouska, Gruzie, Rumunska a Švýcarska věnující se poskytování paliativní péče. Setkání se konalo v rámci projektu „Víc hlav víc ví – paliativní péče v odborném a veřejném diskursu“, který je spolufinancován z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Britská demokracie a diskuse o asistované smrti

Datum zveřejnění: 21. 7. 2014, 08:13
Rubrika: Články | Přečteno: 300x
V pátek začala britská Sněmovna lordů projednávat zákon o asistované smrti. Prozatím nic nového pod sluncem, články na BBC popisují situaci známou z jiných zemí a jiné doby jako přes kopírák: 70 % populace je spíše pro, 10 % proti, o zákon se rozhořela velká bitva jak na půdě parlamentu, tak ve veřejném prostoru a v médiích.

Co se dá stihnout za jedenáct dní?

Datum zveřejnění: 2. 7. 2014, 14:50
Rubrika: Články | Přečteno: 696x
Jedenáct dní života má před sebou většina našich pacientů ve chvíli, kdy je Cesta domů přijímá do péče. Co se dá za těchto posledních jedenáct dní stihnout? Často více, než se na první pohled zdá ...

Doktoři, kteří umí neléčit

Datum zveřejnění: 2. 7. 2014, 10:46
Rubrika: Reportáže, Články | Přečteno: 2 671x

Smrt by neměla být tabu. Přesto se ve společnosti většinou     rozhostí mlčení, když někdo nadnese toto téma. Právě proto jsem se rozhodl popsat momenty, které jsem díky obětavé péči několika lidí mohl strávit se svou matkou na konci jejího života. Ne vždy musí být vzpomínky na tyto chvíle bolestné.

 

Alza pomáhá

Datum zveřejnění: 10. 6. 2014, 14:08
Rubrika: Články | Přečteno: 433x

Společnost Alza.cz podpořila činnost Cesty domů v roce 2014 nejen věcnými dary a možností prodeje našich výrobků přes e-shop Alza.cz, ale také částkou 200 000 Kč. Za finanční podporu jsme velice rádi především proto, že není vázána na konkrétní projekt či službu, ale můžeme ji využít tam, kde je nejvíce potřeba.

Za nehet naděje aneb další výstava v Cestě domů

Datum zveřejnění: 20. 3. 2014, 14:19
Rubrika: Články | Přečteno: 1 027x
Malá galerie v dobročinném obchodě Cesty domů opět proměnila svoji tvář. Vystavuje zde ode dneška akademická sochařka Božena Kolská své objekty z papíru, které vypadají trochu jako z porcelánu, trochu jako z kovu, nesou na sobě její vzpomínky, ale i vzpomínky na továrnu, odkud si je přiváží. Pracuje s kartony, kterými jsou prokládány vypalované porcelánové izolátory – nebo také její porcelánové hrnky.

Šestnáctý duben

Datum zveřejnění: 6. 5. 2014, 22:56
Rubrika: Články | Přečteno: 556x
Šestnáctý duben byl v USA "Národním dnem rozhodování o zdraví", nebo tak nějak - je vlastně typické, jak pro všechny ty pojmy týkající se včasného uvažování o své konečnosti (advanced care directives, healthcare decisions, etc) máme jen chabé a těžkopádné překlady do češtiny. V jeho rámci se hospice, neziskovky, odborné společnosti a média spojí ve svém úsilí připomenout Američanům, že pokud si své preference nerozmyslí včas sami, musí to za ně pak udělat někdo jiný - buď někdo, komu jsou víceméně lhostejní, nebo někdo blízký, komu tím ale přichystali nesmírně těžký okamžik.

Co zahýbalo paliativními vodami ve světě

Datum zveřejnění: 10. 3. 2014, 10:42
Rubrika: Články | Přečteno: 848x

Není to dlouho, co jsem psal o usnesení WHO o paliativní péči a vyjadřoval naději, že něco změní. Je ale zajímavé, jak rezoluce mění svět pomalu, pomaleji než příběhy jednotlivců, zvláště když jsou slavní. Statisíce bezejmenných lidí může umřít špatně a bez povšimnutí, ale první člověk, který dokáže k tématu koncentrovat pozornost společnosti, může celý systém péče o lidi na konci života změnit doslova ze dne na den. Příkladů už máme dost.

Ohlédnutí za rokem 2013

Datum zveřejnění: 10. 2. 2014, 12:47
Rubrika: Ohlédnutí za každým měsícem, Články | Přečteno: 990x

Máme za sebou další rok existence Cesty domů, už dvanáctý. Jaký byl?

V roce 2013 jsme doprovodili posledními dny a týdny života 134 pacientů (zdaleka ne jen seniorů, třetina našich pacientů byla v produktivním věku a mnozí z nich rodiči malých dětí), což znamenalo zhruba 3000 návštěv lékařů a sester (skoro 400 z nich v noci a o víkendech mimo ordinační dobu praktických lékařů), 300 terénních intervencí sociálních pracovníků, psychoterapeutů a kaplana, 2000 konzultací (osobních, telefonických a internetových) se sociálními pracovníky v poradně, 2000 návštěv odlehčovacích asistentů (jak je v tomto ta naše čeština neobratná, když všechny tyto profese s výjimkou kaplana máme v Cestě domů obsazené jak muži, tak ženami!), 600 výpůjček pomůcek.

Rukodělný Nadační fond Veolia pro Cestu domů

Datum zveřejnění: 9. 12. 2013, 11:06
Rubrika: Reportáže, Články | Přečteno: 1 181x
V čase probíhajícího adventu, ve středu 4. 12., se po čase opět setkalo 14 dobrovolníků skupiny Veolia Voda, aby společnými silami zhotovili dárkové výrobky, které s podporou Nadačního fondu Veolia v těchto dnech prodává Krámek na cestě domů. Tvoření to bylo pestré – výrobky byly rozličné – papírové i látkové, voňavé i barevné, praktické nebo ozdobné – a společným jmenovatelem u všech byla radost. Taková tak opravdová, vánoční, kdy se vám povede na chvilku se zastavit a společně s přáteli nebo kolegy udělat dobrý skutek, protože od toho přeci Vánoce jsou.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
další

Okna pro radost 2012 | Přidáte se?

  

Adventní trh může být příležitostí ke koupi vánočních dárků, ochutnávce svařeného vína, ale i podpoře neziskových organizací. Jeden takový uspořádal Farní sbor Českobratrské církve evangelické na Vinohradech.

Jsme rádi, když se o naše projekty zajímá veřejnost. Návštívil nás i poradce ministra zdravotnictví.

Výtvarníci věnovali Cestě domů díla, která byla štědrými dražiteli vydražena ve prospěch Cesty domů.
Tomáš a Evelína a všichni hosté na jejich svatbě si vzpomněli na Cestu domů.

V Kalendáři Cesty domů je možné koupit den jako dárek. V roce 2012 se staly 104 dny dárkem. Nejvíce nás obdarovaly firmy Eppendorf a Hypnosis.

Provoz Cesty domů je z velké míry financován osvícenými dárci. Jednotlivci i firmami. Jednou z nich je i UniCredit Bank.

Oslavenci, manželé Šedovi, si místo dárků přáli, aby hosté přispěli do kasičky pro Cestu domů...

Díky Erhartově cukrárně jsme si v Cestě domů osladili život.

Pomoc může být i vzájemně prospěšná. Centrum dohody si u nás objednalo papírnické zboží pro své partnery.

Rodina zesnulého hraběte Kinského: místo květin na pohřeb darovali dar Cestě domů.

Společnost Adastra se nebojí zbytečně. Spolu s námi vytvořila stejnojmenný spot.

Nadační fond AVAST se stal pro letošní rok nejštědřejsím dárcem, děkujeme!

Dobrý bazar alias dobrobazar uspořádala pro Cestu domů římskokatolická farnost Čestlice.

Divadelní soubor Ty-já-tr putoval se svým představením po Kokořínsku a věnoval nám veškerý zisk ze svých cest.

Cesta domů se podívala do krásné Zrcadlové kaple Klementina, a to díky vánočnímu koncertu, který dostala jako dárek.

Audiokniha pro občanské sdružení

Máme okolo sebe milé a aktivní lidi, kteří pro nás pořádají nejrůznější benefiční setkání. Jedním z nich byl koncert v Břevnovském klášteře.

Dobrovolníci jsou neodmyslitelnou součástí Cesty domů. Obdivuhodně pomáhají v přímé péči, v kanceláři či při pořádání akcí pro veřejnost. Každoročně zastanou práci přibližně jednoho celého úvazku.

Studenti Gymnázia Arabská každoročně na vánočním bazaru vyberou pro Cestu domů několik tisíc korun.

Členové klubu přátel přispívají Cestě domů pravidelně, potichu a v hojném počtu.

Knihovnu Cesty domů letos štědře podpořila Liga proti rakovině. Pořídili jsme spoustu nových knih a audioknih.

Masážní a relaxační studio Zdraví masírovalo jeden den pro Cestu domů.

Mobilní domácí hospic musí být ze své podstaty stále v pohybu. Letos nám k tomu dopomohla firma ekolo.cz. Elektrokolo pro zdravotnický tým jsme získali s velkou slevou.

Děkujeme všem, kteří nás v roce 2012 podpořili finančně, materiálně, dobrým slovem či myšlenkou. Vážíme si Vaší podpory a těšíme se na další setkání a spolupráci v novém roce.